10PCS M-10X50MM HEX FULL THREADED BOLTS & NUTS SET | NUTS AND BOLTS | DIY Door2Door
Welcome to DIYDoor2Door
10PCS M-10X50MM HEX FULL THREADED BOLTS & NUTS SET
(0 Reviews)
 incl. VAT
Features and Benefits:
What's in the box?
  • 10x DIYDOOR2DOOR M-10x50mm Hex Full Threaded Bolts.
  • 10x DIYDOOR2DOOR M-10mm Hex Nuts.
  • Construction Industry
  • DIY Projects
  • Automotive Sector
  • Aerospace Industry
  • Material: Zinc Plated Steel.
  • Bolts Head Type: Hexagonal Shape
  • Nuts Type: Hexagonal Shape
  • Bolts Dimensions: 50mm (Length) x 10mm (Diameter)
  • Packed Quantities: 10x Hex Bolts & 10x Hex Nuts.
  • Packaged Dimensions: 210mm (L) x 140mm (W) x 80mm (H)